Turistické cíle na karlovarsku dosažitelné z penzionu motorem

Na této stránce najdete:

malou ochutnávku vzdálenějších turistických cílů, snadno dosažitelných vlastními nebo hromadnými dopravními prostředky: vlakem, autobusem, autem. Vyčerpávající nabídku získáte po příjezdu.

Vlakem

Horní Blatná leží na trati Karlovy Vary - Potůčky - Johanngeorgenstadt. Už jen jízda tímto vlakem je zážitkem. Nádherná krajina, tunely, v Perninku druhé nejvýše položené nádraží u nás a kamenný viadukt, ... Ne nadarmo má tato více než 100 let stará trať přízvisko "Krušnohorský semmering"

Touto tratí se dostanete kousek pod Tisý vrch s rozhlednou Pajndl.

Dále do Nejdku, kde stojí za vidění poměrně moderní a nově zrekonstruovaná Křížová cesta.

Tento vlak končí v stanici Karlovy Vary dolní nádraží, které je v centru Karlových Varů. Památky, pamětihodnosti a zajímavé cíle v Karlových Varech jsou mimo rozsah tohoto webu. Doporučuji stáhnout si průvodce na www.karlovyvary.cz nebo na www.karlovy-vary.cz

Autobusem

Autobusová linka Karlovy Vary - Potůčky, na které se Horní Blatná nachází, nekopíruje vlakovou trať, ale vede přes Abertamy s nedalekým letním i zimním areálem Plešivcem, Jáchymov kde kromě lázní najdete přístupné štoly uranových dolů a muzeum těžby uranu a Ostrov s klášterním areálem "Posvátný okrsek" a starým městem.

Autem

Přírodní rezervace SOOS - jedna z nejvýznamějších přírodních rezervací v Česku. Rozsáhlá rašeliniště, minerální slatiniště a bublající bahenní sopky - mofety.

Motýlí farma v Žirovicích - tropický skleník se známými i měně známými druhy motýlů. Zážitek zejména pro děti.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou s druhou nejcennější památkou v Česku - Relikviářem svatého Maura.

Hrad Loket goticko-románský hrad stojící na meandru řeky Ohře.

Zámek Kynžvart zámek známý jako letní sídlo Metternichů a z filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Zpívající fontána Mariánské lázně dominanta Mariánských lázní na kolonádě.

Miniatury hradů a zámků v Mariánských lázních naučně poznávací okruh s přesnými maketami českých hradů a zámku v měřítku 1:25

Horní hrad původně středověký hrad Hauenstein přestavěný na zámek a určený k demolici. V současnosti v soukromých rukou postupně rekonstruovaný. Součástí hradu je arboretum.

Klášterec nad Ohří celoročně přístupný zámek s přilehlým zámeckým parkem a muzeem porcelánu.

Kadaň královské město , Františkánský klášter, Žatecký barbakán a hrad. Dále nejužší ulička v ČR - katova ulička a mnoho dalších.

Chomutov zoopark rozlohou největší ZOO v ČR s nevšedními zážitky

Toto je jen malá "ochutnávka", více se dozvíte po příjezdu


"Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje." Autoři: Petr Lněnička, Lukáš Podhorský, Ing.Jaroslav Jirásek

Krušnohorský penzion Javor, II.odboje 194, 362 37 Horní Blatná, telefon: 353 541 770; e-mail: recepce@kpj.cz