Z Krušnohorského penzionu Javor za poznáním karlovarského kraje

Autem, vlakem, autobusem

Malá "ochutnávka" vzdálenějších turistických cílů, snadno dosažitelných vlastními nebo hromadnými dopravními prostředky. Odkazy na stránky těchto cílů.

Vlakem

Horní Blatná leží na trati Karlovy Vary - Potůčky - Johanngeorgenstadt. Už jen jízda tímto vlakem je zážitkem. Nádherná krajina, tunely, v Perninku druhé nejvýše položené nádraží u nás a kamenný viadukt, ... Ne nadarmo má tato více než 100 let stará trať přízvisko "Krušnohorský semmering"

Touto tratí se dostanete kousek pod Tisý vrch s rozhlednou Pajndl.

Dále do Nejdku, kde stojí za vidění poměrně moderní a nově zrekonstruovaná Křížová cesta.

Tento vlak končí v stanici Karlovy Vary dolní nádraží, které blízko centra Karlových Varů. Památky, pamětihodnosti a zajímavé cíle v Karlových Varech jsou mimo rozsah tohoto webu. Doporučuji stáhnout si průvodce na www.karlovyvary.cz nebo na www.karlovy-vary.cz

O víkendech zde projíždí vlak Karlovy Vary - Zwickau. Bohužel časově je tento vlak vypravován pro německé turisty jedoucí do Karlových Varů.

Autobusem

Autobusová linka Karlovy Vary - Potůčky, na které se Horní Blatná nachází, nekopíruje vlakovou trať, ale vede přes Abertamy s nedalekým letním i zimním areálem Plešivcem, Jáchymov kde kromě lázní najdete přístupné štoly uranových dolů a muzeum těžby uranu a Ostrov s klášterním areálem "Svatý okrsek" a starým městem.

Autem

Přírodní rezervace SOOS - jedna z nejvýznamějších přírodních rezervací v Česku. Rozsáhlá rašeliniště, minerální slatiniště a bublající bahenní sopky - mofety.

Motýlí farma v Žirovicích - tropický skleník se známými i měně známými druhy motýlů. Zážitek zejména pro děti.

Hrad a zámek Bečov nad Teplou s druhou nejcennější památkou v Česku - Relikviářem svatého Maura.

Hrad Loket goticko-románský hrad stojící na meandru řeky Ohře.

Zámek Kynžvart zámek známý jako letní sídlo Metternichů a z filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Zpívající fontána Mariánské lázně dominanta Mariánských lázní na kolonádě.

Miniatury hradů a zámků v Mariánských lázních naučně poznávací okruh s přesnými maketami českých hradů a zámku v měřítku 1:25

Horní hrad původně středověký hrad Hauenstein přestavěný na zámek a určený k demolici. V současnosti v soukromých rukou postupně rekonstruovaný. Součástí hradu je arboretum.

Klášterec nad Ohří celoročně přístupný zámek s přilehlým zámeckým parkem a muzeem porcelánu.

Kadaň královské město , Františkánský klášter, Žatecký barbakán a hrad. Dále nejužší ulička v ČR - katova ulička a mnoho dalších.

Chomutov zoopark rozlohou největší ZOO v ČR s nevšedními zážitky

Toto je jen malá "ochutnávka", více se dozvíte po příjezdu


"Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje." Autoři: Petr Lněnička, Lukáš Podhorský, Ing.Jaroslav Jirásek

 Krušnohorský penzion Javor, II.odboje 194, 362 37 Horní Blatná, telefon: 353 541 770, e-mail: info@kpj.cz