Krušnohorský penzion Javor - jak se k nám dostat

Jak se dostanete do Horní Blatné

a do penzionu Javor

Popis a doporučení cesty do Horní Blatné. Cesta vlakem, autobusem, autem.  Kde nás v Horní Blatné najdete. GPS souřadnice Krušnohorského penzionu Javor.

GPS souř™adnice penzionu

 50°23'27.456"N  12°46'18.603"E

 50.3908692N,     12.7718286E

Pří­jezd do Horní Blatné automobilem

Nejpouží­vanější­ cesta

POZOR! Od poloviny srpna je silnice č 221 u Pstruží opět otevřená. Pouze v Hroznětíně je situace trochu složitější, ale dá se.

Do Ostrova nad Ohří­ a dál po silnici č.221  smě›r Potůčky př™es Hrozně›tí­n, Merklí­n, Pstruží­ a Pernink až do Horní­ Blatné. 


V Horní­ Blatné vjedete rovně› na námě›stí­ ( hlavní­ silnice odbočuje vlevo na Potůčky) a hned na konci námě›stí­ zahnete vpravo do ulice II.odboje. Asi 50 m př™ed sebou uvidí­te vysoký horský javor (Klen) a hned za tí­mto stromem se nachází­ penzion. Ještě› př™ed stromem můžete odbočit vpravo na parkoviště› penzionu.

Nejkrásně›jší­ cesta

Z Chomutova smě›r Hora svatého Šebastiána (silnice č.7), z ní odbočit  vpravo po silnici 223 smě›r Boží Dar, z Božího Daru směr Jáchymov na první odbočce doprava na Abertamy - Pernink - doprava na Horní Blatnou.

Upozornění pro zimní období: může být neprůjezdný Mě›děnec; přímá silnice Boží Dar - Ryžovna - Horní Blatná se udržuje pouze do Ryžovny. Zde doporučuji spíš trasu Chomutov (po 13) Ostrov (po 221) Horní Blatná.
6 km za Ryžovnou se př™ed vámi otevř™e náhorní planina a pod sebou spatř™íte Horní Blatnou. Kousek za cedulí Horní Blatná minete po levé ruce školu a hned za ní odbočíte vpravo. Asi po 50 m následuje kř™ižovatka a na ní zahnete vlevo. A jste u penzionu.

Současně› nejlepší­ cesta (doporučuji)

Z Karlových Varů odbočit z autostrády smě›r Nejdek po silnici 220; V Nejdku doprava na silnici 219 smě›r Pernink a v Perninku na první kř™ižovatce doleva smě›r Horní Blatná.


V Horní Blatné vjedete rovně› na námě›stí ( hlavní silnice odbočuje vlevo na Potůčky) a hned na konci námě›stí zahnete vpravo do ulice II.odboje. Asi 50 m př™ed sebou uvidíte vysoký horský javor (Klen) a hned za tímto stromem se nachází penzion. Ještě› př™ed stromem můžete odbočit vpravo na parkoviště› penzionu.


Vlakem do Horní­ Blatné

Do Karlových Varů na Dolní nebo Horní nádraží (vlak staví v obou) a dále tratí č.142 K.Vary dolní nádraží - Potůčky- JohannGeorgenStadt. Cesta trvá hodinu a čtvrt a vede nádhernou krajinou. Z nádraží ať půjdete vpravo, nebo vlevo, vždy se dostanete na námě›stí. Na námě›stí půjdete do horní části, kde v jednom rohu je umístě›na kašna. Od Kašny vedou dvě› ulice Bezručova a II.odboje. Podíváte-li se do ulice II.odboje uvidíte vysoký javor a tak taky najdete penzion. 

Autobusem do Horní­ Blatné

Z Karlových Varů, nebo Ostrova linkou č. 421103 K.Vary- Ostrov - Potůčky. Autobus staví na námě›stí. Po výstupu z autobusu půjdete cca 20 m zpátky (tam je radnice) zahnete doleva a půjdete až na konec námě›stí (tam je kašna), Tady se dáte doprava do ulice II.odboje a př™ed sebou asi po 50 metrech uvidíte vysoký javor a za ním penzion. 

 Krušnohorský penzion Javor, II.odboje 194, 362 37 Horní Blatná, telefon: 353 541 770, e-mail: info@kpj.cz