Krušnohorský penzion Javor - stravování

Hlady vás umřít nenecháme

Čas a způsob podávání snídaně. Způsob objednávání a podávánívečeře. Jiné občerstvení.

Náš penzion není přizpůsoben k tomu, aby si zde hosté sami vařili. Nenajdete zde chladničky na pokojích ani kuchyňku s vařičem. Výjimkou je rychlovarná konvice na přípravu kávy či čaje, umístěná v jídelně.

Snídaně

snídaně je součást ubytování a my ji považujeme za nejdůležitější jídlo dne.

Doba podávání snídaně

Snídaně je podávána mezi 8 a 10 hodinou ranní. Doba po 8 hodině je způsobena závislostí na dovozu čerstvého pečiva, na které bohužel není stoprocentní spolehnutí. Pokud host trvá na časnější snídani, rádi mu vyhovíme s tím, že nebude mít čerstvé pečivo.

Způsob a sortiment podávané snídaně

Základním stylem podávání snídaně je bufet.

Ze studené kuchyně podáváme uzeniny, sýry, zeleninu, vejce, džemy, nutelu, paštiky, máslo, med, müsli a jogurty.

V teplé kuchyni jsou k dispozici volská oka a párky. Za příplatek vám připravíme hemenex nebo míchaná vejce.

Ze studených nápojů vždy dva druhy džusů, vodu a mléko.

Z teplých nápojů káva, mléko a různé druhy čajů.

Jako pečivo je vždy chléb, rohlíky, housky.

Oběd a večeře

Obědy v zásadě nepřipravujeme. V naprosté většině naši hosté po snídani vyrážejí na tůry a vracejí se až k večeři. Výjimkou jsou pobyty rodin s malými dětmi, kde jsme schopni pro děti připravit třeba polévku. 

Večeři připravujeme na základě objednávek hostů. Každé ráno při snídani dostanete menu pro tento den, kde jsou 3 jídla + polévka. Pokud se rozhodnete pro některé z jídel nahlásíte nám váš výběr a hodinu, na kterou chcete večeři připravit. Jestliže budete chtít večeři v den příjezdu, je třeba si toto domluvit při objednání pobytu.

Alternativy stravování

Pokud naši hosté nechtějí večeřet u nás mohou navštívit některou z restaurací v Horní Blatné. Na náměstí, přibližně 100 m od Krušnohorského penzionu Javor jsou restaurace v hotelu "Modrá hvězda" a restaurace "U 4 vran" (penzion Bohemia) a jedna lepší restaurace "Faustův dvůr". Kousek nad náměstím opět asi 100 m od Krušnohorského penzionu Javor je "Koliba u medvěda". Směrem na Potůčky cca 1 km je hotel "Ochsendorf" s restaurací.

 Krušnohorský penzion Javor, II.odboje 194, 362 37 Horní Blatná, telefon: 353 541 770, e-mail: info@kpj.cz