Načerpání nových sil v nádherné přírodě Krušných hor

Proč navštívit Krušné hory aneb: Co tady?

Čím jsou krušné hory výjimečné? Co můžete v Krušných horách očekávat? A co v Horní Blatné?

3x nej... Krušných hor

  1. Krušné hory jsou nejdelším českým pohořím (cca 130km)

  2. Krušné hory jsou i nejzápadnějším českým pohořím

  3. V době největší slávy byly Krušné hory nejlidnatějším pohořím v Evropě

Horní Blatná - ideální místo k výletům

Horní Blatná je horské městečko na hřebenu západní části Krušných hor v nadmořské výšce 900 m.  
Historické jádro města patří k nejzachovalejším v Krušných horách a je městskou památkovou zónou.

Protože Horní Blatná leží na samém hřebeni Krušných hor je ideálním východiskem pro turistiku a cykloturistiku - nečekají Vás žádná drastická převýšení, takže terén je vhodný i pro fyzicky méně zdatné jedince.

Je zde množství přírodních rezervací a chráněných území, okolí vyniká množstvím přírodních pozoruhodností, rozhleden, technických památek a turistických cílů. Další výhodou Horní Blatné je skutečnost, že leží v dosahu západočeských lázní a je tedy možné účastnit se lázeňského života a za pobyt zaplatit daleko méně.

Odpočinek, načerpání nových sil a zdraví 

odpočinek v nadmořské výšce kolem 1000 m nad mořem je velmi efektivní.

Příčinou je nižší tlak vzduchu, vyšší obsah kyslíku, kolem dokola velké množství zeleně a většinou více pohybu. Důsledkem toho se vám vyčistí krev a vypudí z těla stresory a látky, které lidskému tělu neprospívají. 

Proto, pokud si chcete jenom odpočinout a "vyčistit hlavu" stačí tu jenom pobýt. A když k tomu přidáte trochu pohybu, odpočinete si víc než u moře.

Jsou Krušné hory krušné?

Krušné hory nemají svůj název podle počasí, ale podle staročeského krušit (způsob těžby rud). Tomu též odpovídá německý název Rudohoří

Turisté zde najdou hustou síť turistických značených cest a v zimě ideální lyžařskou stopu

Na své si přijdou i mototuristé - celé krušnohoří je protkáno průjezdnými komunikacemi

Středoevropsky jedinečné území Natura 2000 (cca 12 tis. ha) od Kraslic po Boží Dar představuje přechodová rašeliniště, rozsáhlá vrchoviště a unikátní vřesoviště

Jaké teda Krušné hory jsou?

Krušné hory už dávno, oproti tvrzení některých medií, nejsou znečištěné a poničené více než v ostatních oblastech. Právě naopak. Zdejší příroda vás okouzlí neuvěřitelně živými barvami, které se neustále mění spolu s ročním obdobím. Dlouhé roky osidlování navíc zanechaly v místní krajině své nesmazatelné stopy, které se můžou stát lákavými cíli vašich výletů. Svým návštěvníkům totiž mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším českým a moravským obrům mají jednu velkou výhodu - potkáte tu nesrovnatelně méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat přírody nebo sportu plnými doušky.

"Použité fotografie pocházejí z webu www.kvpoint.cz - databanky fotografií Karlovarského kraje." Autoři: Petr Lněnička, 2Mstudio s.r.o., Tomáš Dietl

 Krušnohorský penzion Javor, II.odboje 194, 362 37 Horní Blatná, telefon: 353 541 770, e-mail: info@kpj.cz